Az önzetlen segítségnyújtás, az altruizmus mélyen gyökerezik, már az állatvilágban is megfigyelhető. Az ember, mióta csak közösségbe szerveződött, figyelmet fordít elesett társaira, amely számtalan módon megnyilvánulhat. Természetesnek vesszük, hogy a szülők óvják és nevelik gyermekeiket, de a segítségnyújtás egyik formája a betegeken való gondoskodás is, amely az idő elteltével egyre inkább intézményesült.
Míg kezdetben a családtagok kötelessége volt az idősek és betegek ápolása, a középkorban az egyház különböző szervezetei vállalták magukra ezt a feladatot. Szerzetesrendek alakultak, menedékházak, ispotályok, aggmenhelyek épültek. Az azóta eltelt évszázadok átformálták ugyan a szociális szférát, ám az emberekben a mai napig él a segítségnyújtásra irányuló tettvágy és alázat.
A mai gondozó
A társadalmi és gazdasági változások hatására a szociális célú intézmények mellett egyre nagyobb létjogosultságot nyert a házi betegápolás és gondozás. Történjen bárhol is, a gondozás legfontosabb elemei mindig a fizikai ellátás, az egészségügyi és mentálhigiénés gondozás, a foglalkoztatás és az érdekvédelem. A gondozó munkája tehát nem merül ki csupán a fizikai és egészségügyi szükségletek kielégítésének biztosításában, jóval túlmutat ezeken. Erre különösen alkalmas az otthoni ápolás, amelynek keretében a gondozó minden figyelmét egyetlen betegre képes fordítani.
Házi betegápolás és segítségnyújtás
Az idősebbek általában jobban kedvelik a gondozásnak ezt a módját, hiszen így saját otthonukban, megszokott körülmények között lábadozhatnak. A gondozó segítségükre van a napi feladatok elvégzésében, a háztartás vezetésében. Az ellátás ezen formája magában foglalja az egészségügyi ápolást is, amelyet a gondozó az orvossal kapcsolatot tartva végez. Egy megfelelően képzett gondozó szakellátási feladatokat is elláthat.
A gondozó feladata összetett, ezért mindenképpen szüksége van a megfelelő felkészítésre ahhoz, hogy képes legyen hatékonyan gyakorolni hivatását. Képzéseink között található gondozó és házi betegápoló tanfolyam, amelynek elvégzését követően akár külföldön is munkát vállalhat. A 200 órás képzésen nemzetközileg elfogadott tanúsítványt szerezhet, sőt a külföldi munka megszerzésében is segítségére lehetünk.